Звернення могилянців-випускників

Українці, як ніхто інші, пересвідчились у відсутності будь-яких журналістських стандартів у російських державних ЗМІ, що давно стали рупором для кремлівської агітації та пропаганди серед російських громадян.
Яскравим прикладом такої брехні став матеріал «Польская школа диверсий: обучение агентов для СНГ и России», розміщений на ресурсі «РИА Новости». Під прицілом Якуба Корейби, автора публікації, опинився Studium Europy Wschodniej Варшавського університету, котрий, за його словами, із вихідців із пострадянського простору, готує шпигунів та диверсантів, які потім повертаються додому та працюють на користь Польщі. Це стислий переказ змісту – кожен може самостійно пересвідчитись у неймовірній вигадливості автора.
Ми, випускники спільної програми кафедри історії Києво-Могилянської академії та Studium Europy Wschodniej, зі зрозумілих причин оминаємо усіляку дискусію з автором статті та хочемо звернути увагу усіх охочих поглибити свої знання у галузі східноєвропейських студій на можливості Studium Europy Wschodniej:

    1) Ця інституція передбачає комплексне вивчення політичних, економічних, культурних та історичних особливостей декількох регіонів – від Балкан до Монголії. Навчальна програма спрямована на розвиток міждисциплінарних знань та порівняльних здібностей серед її слухачів. Вона передбачає опанування однієї з мов регіону та обов’язкову науково-практичну подорож.
    2) Навчальна програма включає гостьові курси від провідних фахівців світового масштабу та можливість вибору курсів інших підрозділів Варшавського університету.
    3) Широке коло викладачів, які є фахівцями з різних галузей знань, створює усі можливості, щоб реалізувати власні наукові проекти та успішно їх захистити. У свою чергу активна видавнича діяльність Studium Europy Wschodniej дозволяє студентам опублікувати результати своїх дипломних розвідок, а серія щорічних конференцій створює сприятливі умови для їхньої «перевірки боєм» у науковій дискусії.

Випускники Studium Europy Wschodniej отримують широкі можливості для подальшого професійного зростання як в країнах Європейського Союзу, так і на своїй Батьківщині у приватному та публічному секторах.
Згадана на початку стаття є черговим свідченням істерії російських ЗМІ, котрі штучно нагнітають відчуття страху перед зовнішньою загрозою серед російського населення, аби приховати справжні джерела економічної та гуманітарної кризи, яка набирає обертів у Російській Федерації. На противагу цьому, такі академічні середовища як Studium Europy Wschodniej розвивають критичне мислення та навички, що дозволяють розрізнити інформаційну війну та пропаганду – вміння без якого неможливий розвиток індивіда в сучасній інформаційній ері.

Ангел Євген Євгенович, випуск 2014
Бабак Артем Олександрович, випуск 2012
Борщик Ярослав Вікторович, випуск 2013
Гісем Іван Іванович, випуск 2013
Лаврук Лілія Ігорівна, випуск 2014
Мацелюх Євген Романович, випуск 2013
Поліковська Юлія Олександрівна, випуск 2012
Пустовий Олександр Олександрович, випуск 2013
Свєженцев Максим Дмитрович, випуск 2014
Стадний Єгор Андрійович, випуск 2012
Хоменко Віталій Сергійович, випуск 2014
Чемоданова Олена Сергіївна, випуск 2013

Архів новинсайт розроблено веб-групою UKMA